Jak śledzić zamówienie z internetu online?

Jak śledzić zamówienie z internetu online?

15 maja, 2023 0 przez admin

Większość realizowanych w Polsce przesyłek kurierskich dotyczy internetowych zakupów. Klienci zamawiający towary online zazwyczaj liczą na ich szybką dostawę, a oczekiwanie niekiedy mocno się dłuży. Poza tym spodziewana wizyta kuriera potrafi komplikować plany. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi możliwość śledzenia przesyłek udostępniana przez zdecydowaną większość przewoźników. W jaki sposób śledzić paczkę online? Jak zapanować nad wieloma zleceniami realizowanymi przez zróżnicowane firmy kurierskie? Wyjaśniamy!

Do czego służy śledzenie przesyłek?

Śledzenie przesyłek to funkcja udostępniana przez firmy kurierskie niezwykle przydatna zarówno nadawcom, jak i adresatom paczek. Odbiorcy naturalnie zależy na szybkiej dostawie towaru, ale również skoordynowaniu swoich aktywności z potencjalną wizytą kuriera lub spacerem do paczkomatu. Dzięki trackingowi dostępnemu w dowolnym momencie online zdecydowanie łatwiej ocenić, kiedy przesyłka powinna dotrzeć pod wskazany adres.

Perspektywa nadawcy jest nieco inna, ale zazwyczaj on także pragnie dysponować bieżącymi informacjami o statusie realizacji przewozu. O wysłane przedmioty martwią się zarówno klienci indywidualni, jak i osoby prowadzące sprzedaż w sieci, ponieważ od sprawnej dostawy zależy zadowolenie klienta. Jeśli dostarczenie przesyłki przebiegnie sprawnie, zwiększa się prawdopodobieństwo, że kupujący skorzysta z oferty ponownie.

Jak śledzić przesyłkę online?

Zaawansowane śledzenie przesyłek online pozwala w dowolnym momencie sprawdzić, gdzie znajduje się paczka, list lub ładunek paletowy. Po odbiorze od nadawcy przesyłki najczęściej trafiają do najbliższej sortowni, a później wyruszają w drogę do lokalnego oddziału kuriera odpowiadającego adresowi nadawcy. Kolejnym krokiem jest dostarczenie przesyłki do adresata. W poszczególnych firmach kurierskich proces logistyczny może przebiegać nieco inaczej ze względu na odmienną strukturę oddziałów danego przewoźnika.

Z kolei śledzenie przesyłki odbywa się w podobny sposób. Na stronie firmy kurierskiej realizującej zlecenie należy znaleźć odpowiednią zakładkę. W niej znajduje się formularz z miejscem na wprowadzenie numeru zlecenia. W kolejnym kroku można prześledzić drogę, jaką pokonała paczka, sprawdzić jej aktualną lokalizację, a także kolejne punkty, które odwiedzi. Na tej podstawie da się łatwo i dość precyzyjnie oszacować termin dostarczenia przesyłki. Jeśli znajduje się już w lokalnej sortowni, prawdopodobnie dotrze do adresata następnego dnia roboczego.

Jak w jednym miejscu śledzić przesyłki realizowane przez wielu przewoźników i oszczędzać?

Regularne nadawanie i otrzymywanie paczek sprawia, że proces ich śledzenia staje się dość czasochłonny, szczególnie, gdy za zamówienia odpowiadają różne firmy kurierskie. Wówczas korzystnym rozwiązaniem jest wybór serwisu wysyłkowego, takiego jak Sendit. Na tej platformie w jednym miejscu można porównać oferty wielu przewoźników, a następnie wybrać najkorzystniejszą.

Oprócz tego Sendit oferuje swoim użytkownikom zaawansowane śledzenie przesyłek, niezależnie od wybranego kuriera. W praktyce to spora oszczędność czasu. Oprócz tradycyjnych usług door-to-door i paczkomatów, serwis obejmuje także zlecenia realizowane przez Pocztę Polską, o czym więcej można przeczytać pod adresem:  https://www.sendit.pl/sledzenie-przesylek/poczta-polska.