Jak znaleźć kancelarię zajmującą się sprawami frankowymi?

Jak znaleźć kancelarię zajmującą się sprawami frankowymi?

24 maja, 2023 0 przez admin

Jeśli posiadasz umowę kredytu we frankach szwajcarskich i szukasz kancelarii zajmującej się takimi sprawami podpowiemy jak ją znaleźć.

Jak wybrać kancelarię do prowadzenia sporu z bankiem w sprawie umowy frankowej?

Większość kancelarii adwokackich oferuje usługi bezpłatnej analizy umowy kredytowej pod kątem abuzywnych postanowień lub nieważności, a także określi szanse wygrania z bankiem.

Pierwszym i najważniejszym kryterium to wybranie kancelarii adwokackiej lub radcowskiej. Nie należy wysyłać swoich dokumentów do firm odszkodowawczych. Wybranie adwokata ma ten plus, że nawet jak nie dojdzie do podjęcia współpracy to adwokat ma obowiązek zachować tajemnice adwokacką, więc żadne poufne dane kredytobiorców nie zostaną wykorzystane. Należy uważać na firmy podające się za „kancelarię”, gdyż takie firmy mimo, że na początku ogłaszają, że nie pobierają kosztów, zatrzymują na późniejszym etapie bardzo wysoką prowizje. Ponadto takie firmy nie posiadają doświadczenia i wiedzy w prowadzeniu spraw frankowych.

Adwokat poprowadzi sprawę kredytobiorcy od początku poprzez analizę dokumentów, przez sporządzenie pozwu i dalszych pism procesowych, przez reprezentowanie powoda na sali sądowej, aż do wniesienia apelacji ewentualnie odpowiedzi na apelację banku.

Warto zwrócić się do adwokat bielsko biała, który posiada doświadczenie w prowadzeniu takich spraw, zdobyte na wielu rozprawach sądowych. Nasza kancelaria prowadzi spraw na terenie całej Polski.

Ile kosztuje sprawa frankowa?

Podstawową opłatą w sprawie frankowej jest opłata za pozew, która wynosi maksymalnie 1000 zł (tysiąc złotych). Opłatę wnosi się do właściwego sądu, który będzie rozpoznawał sprawę. W przypadku wygrania sprawy opłata ta jest zwracana przez pozwanego. Drugą opłatą jest opłata za zaświadczenia z banku, która wynosi w zależności od banku od 50 do 400 zł.  W przypadku wniesienia pozwu o odfrankowienie umowy, gdy sąd stwierdzi, że opłata zawiera klauzule abuzywne, ale jest dalej wiążąca dla stron może wystąpić opłata na poczet biegłego. W takim wypadku zaliczka na opinię biegłego może wynieść ok 1500-2500 zł. Natomiast honorarium adwokata ustalane jest zawsze indywidualnie z klientem.

Do jakiego sądu złożyć sprawę frankową?

Sprawy frankowe co do zasady składane są według miejsca zamieszkania powoda lub miejsca siedziby banku. W niektórych umowach znajdują się postanowienia szczególne, określające właściwość sądu ze względu na miejsce położenia nieruchomości, wtedy sądem właściwym jest sąd w okręgu, którego znajduje się nieruchomość. W sprawach, w których wartość przedmiotu sporu jest wyższa niż 75 tys. zł sprawy w pierwszej instancji rozpatruje sąd okręgowy.

Artykuł sponsorowany