Mini kurs szydełkowania – przepis na idealną torebkę 

Mini kurs szydełkowania – przepis na idealną torebkę 

25 kwietnia, 2023 0 przez admin

Jesteś twórczą kobieta, która pragnie stworzyć własny produkt? Wykonanie torebki na szydełku to idealny sposób, aby zaprezentować światu swoją kreatywność.

Czego Ci trzeba?

Do stworzenia torebki niezbędne będą Ci dobrej jakości sznurek poliestrowy 3mm oraz szydełko dobrane do rozmiaru sznurka. Niezbędne półprodukty do szydełkowania, znaleźć możesz w sklepie internetowym, który jest doskonale wyposażony. 

Z własnego doświadczenia wiem, że to jeden z lepiej wyposażonych sklepów, w której dostępny jest szeroki asortyment włóczek, sznurków i szydełek. Znajdziesz w nim wiele kolorów oraz rodzajów włóczek i sznurków. 

Jak zacząć?

Wykonywanie torebki zaczynamy od utworzenia magicznego kółeczka. Następnie wykonaj w nim 6 półsłupków. Na sam koniec pociągnij za wystający sznurek, aby zamknąć kółeczko. 

Torebka składać będzie się z 9 rzędów. Całość pracy składać będzie się z półsłupków. W każdym rzędzie należy zwiększać ilość półsłupków. 

Schemat torebki

Torebkę na szydełku wykonuj zgodnie z poniższym schematem. 

  • W pierwszym okrążeniu zrób 6 półsłupków
  • W drugim okrążeniu wykonaj 12, półsłupków (w jednym półsłupku wykonaj 2 półsłupki)
  • W trzecim okrążeniu wykonaj 18 półsłupków (2,1)
  • W czwartym okrążeniu wykonaj 24 półsłupki (2,1,1)
  • W dziewiątym okrążeniu wykonaj 54 półsłupki (2,1,1,1,1,1,1,1)

Torebka

Gratulacje, masz już część torebki. Teraz przyszedł czas na wykonanie jej boków. Wykonaj oczko łańcuszka, aby móc obrócić robótkę na lewą stronę. Teraz twoim zadaniem będzie przerabianie półsłupków pomiędzy znajdującymi się już w robótce półsłupkami.

Wykonaj 36 półsłupków po okręgu, a następnie poprzez oczko łańcuszka wykonaj kolejny rząd. W ten sposób wykonaj 5 rzędów w górę. Następnie wykonaj drugi okrąg. Końcowym etapem będzie zszycie obu części torebki. 

Wykończenie 

Po zszyciu torebki pozostaje tylko jej wykończenie. Jeżeli wykonałaś torebkę o luźniejszym ściegu, polecam uszyć podszewkę. Następnie wybierz pasek, który chcesz mieć przy torebce.

Pasek możesz wykonać na szydełku ze sznurka, z łańcuszka lub paska wykonanego ze skóry lub materiału. Po wszyciu łańcuszka, wszyj podszewkę z ekspresem lub z zapinaniem magnetycznym. 

Pielęgnacja torebki

Torebkę ze sznurka możesz prać oraz czyścić. Pamiętaj jednak, aby suszyć ją na płasko, tak aby nie straciła swojej formy. 

Podczas prania torebki, zwróć uwagę na zalecenia producenta. Uwzględnij odpowiednią temperaturę oraz dostosują się do innych zaleceń na metce. 

Dumna właścicielka

Brawo, całkiem sama stworzyłaś swoją torebkę. Teraz przyszedł czas na noszenie jej z dumą. Zaprezentuj światu swoją twórczość. Jestem przekonana, że Twoje koleżanki również będą chciały mieć taką torebkę i poproszą Cię o jej wykonanie. Pamiętaj, że z każdym użyciem szydełka Twoje prace będą coraz piękniejsze.

Swoją twórczość możesz zaprezentować również na różnych forach internetowych i dedykowanych szydełkowaniu grupach w mediach społecznościowych. Znajdziesz tam grono wspierających osób, które pomogą Ci w rozwoju pasji i umiejętności. 

Szydełkowe akcesoria 

Ze sznurka bawełnIanego wykonać możesz również przydatne akcesoria do domu. Na szydełku wykonać możesz podkładki pod kubek, podkładki pod talerze, koszyczki, kubeczki, koszyczki na akcesoria czy ozdoby na okna.

 Do wykonania koszyczków użyć możesz gotowych spodów ze sklejki. Dodatkowo możesz wykonać zamykanie do przygotowanych koszyków. Zamykanie możesz wykonać ze sznurka bawełnianego lub sklejki i sznurka. W sklepach dla rękodzielników znajdziesz niezbędne akcesoria.