Umywalka łazienkowa – jak wybrać odpowiednią?

Umywalka łazienkowa – jak wybrać odpowiednią?

27 października, 2022 0 przez admin

Dobrze urządzona łazienka to taka, która jest stylowa, a jednocześnie funkcjonalna. Ważna jest również odpowiednia jakość wyposażenia. Jednym z najważniejszych elementów jest umywalka łazienkowa. Jak wybrać odpowiednią? Poniżej znajdziesz kilka porad.

Umywalka łazienkowa – zadbaj o wygodę

Chcesz, aby Twoja łazienka umożliwiała komfortowe funkcjonowanie? Jeśli tak, wybierając umywalkę łazienkową, zwróć uwagę na:

  • Szerokość – umywalka łazienkowa powinna umożliwiać swobodne poruszanie podczas mycia zębów, golenia i innych czynności pielęgnacyjnych. Optymalna szerokość wynosi od 40 do 60 cm. Dostępne są także modele zajmujące mniej miejsca, które sprawdzają się dobrze w niewielkich łazienkach.
  • Jakość – znaczenie ma nie tylko materiał, ale także wykonanie. 
  • Liczba umywalek – jeśli masz taką możliwość, warto postawić na dwie umywalki. Jest to wygodne rozwiązanie szczególnie w przypadku dużych rodzin. Aby łazienka pozostała funkcjonalna, należy przeznaczyć na umywalki minimum 140 cm.

Umywalka do łazienki – styl ma znaczenie

Szerokość, jakość i liczba umywalek w łazience to niejedyne ważne kwestie. Pod uwagę warto wziąć także styl, aby pomieszczenie prezentowało się jak najlepiej. Przed dokonaniem zakupu przypomnij sobie, jakie cechy charakterystyczne ma wybrany styl aranżacyjny. Dzięki temu sprawnie znajdziesz odpowiedni produkt. Tak na przykład w łazience minimalistycznej lub klasycznej dobrze sprawdzi się biała umywalka łazienkowa bez dodatkowych zdobień. Jeśli zaś chodzi o styl nowoczesny, warto zwrócić szczególną uwagę na umywalki o finezyjnych kształtach. W sklepach dostępne są również modele ozdobione ciekawymi wzorami. 

Dużą popularnością cieszą się umywalki nadblatowe. Trudno się temu dziwić, taki produkt wygląda bowiem stylowo, zapewnia komfort funkcjonowania. Umywalka łazienkowa nadblatowa to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz uniknąć wody rozpryskującej się wokół podczas mycia twarzy lub innych czynności pielęgnacyjnych. Warto wspomnieć, że taka umywalka sprawdzi się dobrze zarówno w dużej, jak i nieco mniejszej łazience.

Poszukujesz umywalki, która spełni wszystkie ważne oczekiwania? Sprawdź ofertę internetową, a na pewno się nie zawiedziesz. W sklepie Homelux znajdziesz stylowe i wytrzymałe umywalki nadblatowe, a także te wpuszczane w blat. Dostępne są produkty w różnym stylu, a więc na pewno wybierzesz coś dla siebie.