Co to jest Simp? Prawdziwe znaczenie simpów wyjaśnione – kto to

Co to jest Simp? Prawdziwe znaczenie simpów wyjaśnione – kto to

8 lipca, 2022 0 przez admin

Co to jest Simp? Prawdziwe znaczenie simpów wyjaśnione

Jeśli znalazłeś się w pułapce spirali TikTok, istnieje prawdopodobieństwo, że natknąłeś się, a może nawet zostałeś oznaczony jako 'simp’. Nie trzeba być geniuszem, aby zorientować się, że termin ten jest mało ujmujący, ale istnieje alarmująca ilość nieporozumień dotyczących prawdziwego znaczenia simpów. Czym dokładnie jest simp? Czy ja zawsze byłam simpem? Czy to tylko coś, co przytrafiło mi się ostatnio, po spędzeniu nadmiernej ilości czasu trzymając się mojej młodości na platformie, która jest zdominowana przez nastolatków i (wątpliwe) komedie?

Rzeczywistość jest taka, że czasy się zmieniają, a TikTok to maszyna do trendów, wykrawająca codziennie wyzwania. Bez względu na to, czy znalazłeś się w stanie uderzenia whoa, czy odrzucenia go, pragnienie nowych trendów wirusowych jest powszechne, a Simp Nation jest jednym z nich, który mocno się trzyma.

Mówiąc prościej, simp to: Ktoś, kto stara się zdecydowanie zbyt mocno zaimponować osobie, którą lubią, często idąc ponad i poza, aby zaspokoić ich każdą potrzebę. To z kolei powoduje, że dewaluuje ich jako osoby, działając w sposób podporządkowany swojemu ukochanemu lub partnerowi.

Simp Nation Challenge

Kolejny produkt znudzonych nastolatków w Internecie, wyzwanie Simp Nation stało się masową rzeczą. Aby wyjaśnić, trend obejmuje stanie w ramce, podczas gdy mashup Rockstar przez Post Malone i Hey Ya przez Outkast gra w tle. Na ekranie pojawi się kilka słów, opisujących jakieś działanie. Z tego miejsca, jump cut ujawnia tę samą osobę trzymającą ręce w górze z napisem „Welcome to Simp Nation” na ekranie.

Wirusowy trend TikTok został wykonany prawie na śmierć, z oryginalnym wideo rzekomo pochodzącym od użytkownika Polo.Boyy.

Przeczytaj również: fakty o Ariana Grande

Czym jest Simp?

Podczas gdy ogólny konsensus jest taki, że Simp oznacza „Sucker Idolising Mediocre P*ssy”, prawdziwe znaczenie Simp jest o wiele mniej ekscytujące niż mogłoby się wydawać. Z historycznego punktu widzenia, słowo to jest skróconą formą wyrażenia 'simpleton’, oznaczającego głupca lub osobę głupią. To dość oswojona obelga według dzisiejszych standardów, ale w 2020 roku definicja Simp nabrała nowego znaczenia.

Dzięki pojawieniu się TikTok i mediów społecznościowych, staliśmy się dość otwarci na włączanie nowych zwrotów i akronimów do naszego dyskursu kulturowego (pamiętasz, kiedy wszyscy mówili YOLO?). Ale co oznacza simp w dzisiejszym kontekście? Obecnie termin ten jest używany do opisania mężczyzny, który jest gotów zrobić wszystko, aby zdobyć lub zadowolić kobietę. O ile w tradycyjnym ujęciu może to brzmieć romantycznie, o tyle fraza simp kojarzy się zwykle z błaganiem lub płaszczeniem się. YouTuber PewDiePie dał świetny objazd szału Simp, który można obejrzeć poniżej.

Mówiąc prościej, Simp to wersja Gen Z niesławnego Nice Guy. Wszyscy znamy tę osobę; ktoś, kto zamiast pracować nad sobą i próbować przyciągnąć członka płci przeciwnej poprzez bycie troskliwym lub interesującym, skupia się na byciu kontrolującym i pochlebnym. Używają udawanej miłości, aby wprowadzić swoje ofiary w fałszywe poczucie bezpieczeństwa, mając nadzieję na zdobycie romantycznej przewagi, która zostanie później wykorzystana. Jasne, definicja Simp jest bardzo podstawowa i całkowicie heteronormatywna, oferując bardzo dwuwymiarowe spojrzenie na współczesny romans, ale płeć jest w tym przypadku wymienna. Widzieliśmy wiele memów Simp Nation i TikToksów z udziałem kobiet. Jednocześnie jednak praktyka ta wydaje się dotyczyć nieproporcjonalnie dużego odsetka mężczyzn.

Według TikTok zamieszczonego przez NoChillTy, istnieją pewne oczywiste wyznaczniki simpa. Oto 9 sposobów na zidentyfikowanie Simp;

  • Zawsze robi najwięcej dla kobiety, która ich nie lubi.
  • ’Gdzie mój uścisk?’
  • Zawsze próbuje zaimponować kobietom.
  • Stawia samice przed sobą.
  • Będzie bronił samicy tylko dla kropli cat emoji.
  • Nienawidzi oczerniania jakiejkolwiek samicy.
  • Nie ma gry, gdy przychodzi do kobiet, więc tylko starają się zaimponować im, robiąc wszystko dla nich.
  • Pozwala samicom przejść nad nimi.
  • Ciągle się krzywi.

Chociaż należy zauważyć, że nie są to twarde i szybkie zasady, jest jeden czynnik, który jest ogólnie uniwersalny wśród Simpów; dziewczyna nie chce ich z powrotem. Jeśli to wszystko brzmi dość licealnie, to masz rację. Szaleństwo Simp jest w przeważającej mierze popełniane przez nastoletnich użytkowników TikTok i fanów mediów społecznościowych.

Przeczytaj również: Jakiej rasy jest Scooby doo

Co znaczy Simp w popkulturze?

Na zewnątrz wydaje się, że definicja Simp jest przepakowaną odmianą kultury „miłych facetów”, którą obserwowaliśmy we wczesnych latach 2000. Idea całkowitego i zupełnego oddania może wydawać się znakiem rozpoznawczym komedii romantycznej, ale kiedy rozgrywa się w rzeczywistości, proces ten może być bardzo niepokojący. Pomimo tego, co lata filmu i telewizji wmówiły mężczyznom, uganianie się za kobietą bezustannie nie przyniesie jej końca, ani nikomu innemu w tej sprawie.

Ale wygląda na to, że Simp Nation może wpaść w te same zmęczone pułapki, których byliśmy świadkami wcześniej.

Przeczytaj również: temperatura na marsie

Czy Simp i Incel to, to samo?

Słowa takie jak Simp są teraz umieszczane obok terminów takich jak Incel (Involuntarily Celibate), co według kilku mężczyzn jest przykładem mizandrii. Pomysł, że terminy takie jak Simp i Incel są uprzedzone do mężczyzn jest argumentem, który jest walką samą w sobie. Incel, w szczególności, jest powszechnie używany do opisania mężczyzny, który jest mizoginiczny w jakiś sposób, często bez świadomości. Ci mężczyźni, czy zdecydują się przyznać, czy nie, są typem mężczyzn, którzy wierzą, że seks jest prawem, które powinno być im przyznane, jeśli są grzeczni, przyjaźni i komplementarni. Tak oczywiście nie jest.

Związek między Simpsami a Incelsami jest interesujący. Każda z grup wydaje się działać w jeden sposób, podczas gdy ich prawdziwe intencje sugerują ukryty motyw. W tym momencie definicje każdego z nich są luźne, a wraz z użyciem Simp, które staje się nieco frywolne, jest prawdopodobne, że termin ten stanie się rozwodnioną wersją samego siebie w niedalekiej przyszłości.

Niezależnie od tego, kluczowym tematem nie jest mizeria czy obraza, ale rozwój. Jeśli jesteś typem osoby, która jest miła dla kogoś tylko dlatego, że może to być dla ciebie korzystne w późniejszym czasie, możesz chcieć ponownie rozważyć swoje podejście. Cofnij się, skup się na sobie i olać postawę Simp; to nie zadziała.