Czym zmyć długopis ze ściany? Trzy sposoby!

Czym zmyć długopis ze ściany? Trzy sposoby!

2 lipca, 2022 0 przez admin

Możesz pomalować ścianę, aby usunąć atrament. Jednak lepiej jest wiedzieć, jak usunąć tusz za pomocą bardziej tradycyjnych rozwiązań czyszczących. Po tym wszystkim, można pomalować ścianę tylko zobaczyć, że jedno z dzieci stworzył obraz z markerem lub tuszu. Tak więc, musisz być dobrze zorientowany w tym rodzaju usuwania. Już teraz dowiedz się jak zmyć długopis ze ściany

Jedną z zasad, których należy przestrzegać jest to, aby nigdy nie wcierać atramentu. Niezależnie od tego, czy pojawi się na ścianie, czy na ubraniach, nigdy nie chcesz pocierać tego typu plamy, aby ją usunąć. Tak więc, gdy tylko zobaczysz atrament, musisz zebrać wszystkie swoje materiały, aby ułatwić proces usuwania.

Przeczytaj również: temperatura księżyca

Czym zmyć długopis? Użyj pasty do zębów wybielającej zęby

Jedną z substancji, która pozwoli pozbyć się tuszu na ścianie lub podłodze jest wybielająca pasta do zębów. Możesz również użyć środka do dezynfekcji rąk lub alkoholu w butelce z rozpylaczem. Będziesz również potrzebował ręcznika do rąk, aby usunąć plamę.

Najpierw chcesz spróbować usunąć plamę za pomocą pasty do zębów. Ten typ produktu jest delikatny na większości powierzchni, więc dobrze jest zacząć od tego produktu. Nałóż pastę do zębów za pomocą ręcznika i pocieraj pastę w kierunku okrężnym.

Po zastosowaniu pasty do zębów zauważysz, że na ścianie pozostały jakieś filmowe pozostałości. Aby go usunąć, użyj ciepłej ściereczki. Nawet jeśli nie widać resztek filmu, nie zaszkodzi przetrzeć tego miejsca ciepłą szmatką.

Przeczytaj również: fakty o arianie

Użyj środka do higieny rąk

Jeśli nie widzisz żadnych rezultatów po użyciu pasty do zębów, musisz spróbować środka do higieny rąk. Użyj ręcznika i środka odkażającego, wycierając w ruchu okrężnym. Środek do dezynfekcji rąk będzie działał na większości powierzchni ścian.

Użyj lakieru do włosów

Możesz również spróbować spryskać atrament na ścianie lakierem do włosów, jeśli inne metody nie działają dla Ciebie. Po spryskaniu obszaru, spróbuj wykropkować atrament ręcznikiem, tak jak w przypadku alkoholu spożywczego. To podejście jest często udane dla usuwania tego typu plamy na ścianie.

Przeczytaj również: najniższa temperatura w kosmosie

Inne rozwiązania

Możesz także próbować więcej naturalnego rozwiązania np. ocet. Wymieszaj jedną część octu z trzema częściami wody i weź miękką szmatkę, aby usunąć atrament. Użyj ruchu okrężnego, aby usunąć plamę atramentu. Możesz również użyć wybielacza cytrynowego dodanego do butelki ze spryskiwaczem, aby pozbyć się plamy z markera lub atramentu.

Aby uprościć proces, najpierw dowiedz się, jaki jest skład atramentu. Atramenty na bazie wody zawierają barwniki i pochodzą z piór kulkowych, natomiast atramenty płynne lub żelowe zwykle pochodzą z piór wiecznych lub kulkowych. Zazwyczaj te rodzaje tuszu są łatwiejsze do usunięcia za pomocą rozpuszczalnika. Możesz więc również spróbować użyć podnośnika plam i czystej szmatki. Pocieraj atrament szmatką w kierunku okrężnym. Użyj ciepłej wody z mydłem, aby usunąć pozostałości.