Czym żywią się muchy

Czym żywią się muchy

2 lipca, 2022 0 przez admin

Co jedzą i piją muchy?

Zrozumienie, co jedzą muchy, jest jednym ze sposobów zapobiegania inwazji much. Ogólnie rzecz biorąc, muchy są przyciągane do organicznego rozkładającego się materiału. Najczęstsze muchy, z którymi właściciele domów i firm mają problemy, to muchy domowe, muszki owocowe, muchy dmuchane/butelkowe.

Ważne jest, aby wiedzieć, co jedzą muchy, więc można usunąć warunki, które sprzyjają intestacji much. Poprzez prawidłowe przechowywanie i usuwanie żywności oraz czyszczenie miejsc, w których żywność jest spożywana lub przygotowywana, można znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo i nasilenie intestacji much. To prosty krok, który robi wielką różnicę.

Zobacz też: Ile lat żyją małpy?

Zwyczaje żywieniowe much

Dorosłe muchy żywią się i zbierają swoje larwy na organicznym materiale rozkładającym. Obejmuje to owoce, warzywa, mięso, zwierzęta, wydzieliny roślinne i ludzkie odchody. Zarówno samiec, jak i samica muchy wysysają nektar z kwiatów.

Muchy są najbardziej aktywne, gdy jest ciepło, bo wtedy najprawdopodobniej wykluwają się ich larwy. Są one przyciągane do budynków z powodu ciepła i zapachów, które mogą wydzielać.

Zobacz też: Jak pobierać z SoundCloud

Co jedzą muchy domowe?

Muchy domowe są ogólnym pożywieniem, co oznacza, że zjedzą wszystko, od żywności po zwierzęce i ludzkie odchody. Ze względu na ich gąbczaste usta, żywią się tylko płynami, co oznacza, że muszą upłynniać pokarm poprzez odruchy wymiotne. Przyciągają je różne substancje takie jak:

  • Przejrzałe owoce i warzywa
  • Odchody zwierząt
  • Substancje cukrowe

Co jedzą muszki owocowe?

Muszki owocowe są przyciągane do sfermentowanej żywności i źródeł cieczy, dlatego są tak powszechne w domach i przemyśle spożywczym. Muszki owocowe poszukują takich pokarmów jak:

  • Płyny: piwo, wino, cydr, ocet
  • Owoce takie jak banany, winogrona, brzoskwinie, ananasy, pomidory, musztarda, ziemniaki, cebula itp.
  • Substancje cukrowe, takie jak cukierki

Przeczytaj również: Minecraft od ilu lat

Co jedzą muszki dmuchawce?

Muszki dmuchawce to dość duże muchy o metalicznym niebieskim, zielonym, brązowym lub czarnym połysku. Są one niesławnie znane z zagrzebywania się w swoim pożywieniu, gdzie się rozwijają.