Jak bezpiecznie kupić bilet na koncert?

Jak bezpiecznie kupić bilet na koncert?

4 stycznia, 2023 0 przez admin

Na wiele wydarzeń trzeba mieć bilet. Oczywiście liczba miejsc jest zwykle ograniczona, więc kto pierwszy, ten lepszy. Kolejną kwestią staje się to, że ceny najczęściej się zmieniają. Jeśli ktoś nie zdąży kupić biletu, to nie zabraknie osoby, która chętnie odsprzeda swój, ale oczywiście za niemałe pieniądze. Czasem trzeba liczyć się z ceną wyższą o kilkadziesiąt procent. Jeśli komuś szczególnie zależy na uczestniczeniu w konkretnym koncercie, to będzie skłonny wydać sporą kwotę. Trzeba jednak uważać, bo niestety nie brakuje oszustów. Należy zastanowić się nad tym, jak bezpiecznie kupić bilet.

O czym warto pamiętać przy kupowaniu biletów?

Masowe imprezy typu koncert przyciągają uwagę sporej ilości osób. Oczywiście nie wszyscy decydują się wziąć udział, szczególnie w przypadku drogich biletów. Jeśli pojawia się jakaś znana osoba na scenie, to wejściówki mogą zniknąć w ciągu doby. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak bezpiecznie kupić bilet, a potem nie żałować swojej decyzji. Warto też mieć na uwadze to, że zakup powinien być dobrze przemyślany. Nie może niestety liczyć na zwrócenie biletu w ciągu 14 dni, jak to ma miejsce w przypadku robienia zakupów online. Oczywiście zawsze istnieje opcja odsprzedania wejściówki. 

Należy tutaj jednak od razu zaznaczyć, że niezgodne z prawem staje się zarabianie na biletach. Jeśli więc ktoś kupił wejściówka w celu odsprzedaży po wyższej cenie, to grozi mu za takie postępowanie mandat. Trzeba liczyć się nawet z nałożeniem kary pozbawienia wolności. Pomimo jasnych przepisów prawa nadal nie brakuje osób, które ryzykują w celu zarobienia pieniędzy. Znajdą się także zdesperowane osoby, które wydadzą więcej pieniędzy, aby tylko móc wziąć udział w danym wydarzeniu kulturowym. Przed zakupem biletu zawsze warto sprawdzić w regulaminie firmy zajmującej się sprzedażą, czy możliwe jest odsprzedanie go w razie wystąpienia takiej konieczności.

Bilety w atrakcyjnych cenach na wiele wydarzeń można kupić na https://www.biletomat.pl/

Czy wiesz, jak bezpiecznie kupić bilet?

Najlepszym miejscem na zakup biletów jest zrobienie tego w autoryzowanym punkcie sprzedaży. Będzie ten najbezpieczniejsze rozwiązanie. Ryzykowne staje się kupowanie u pośrednika, bo wiążą się z tym różne zagrożenia. Platformy internetowe prowadzone przez podmioty zarejestrowane poza obszarem Unii Europejskiej nie są godne polecenia. W razie wystąpienia jakichś problemów trudniej dochodzi się swoich praw. Niestety oszustów nie brakuje w dzisiejszych czasach, szczególnie w Internecie. 

Trzeba także mieć na uwadze, że jeśli kupuje się bilety na różne wydarzenia od osoby fizycznej, to nie ma się uprawnień konsumenckich. Minusem kupowania od pośredników jest także wyższa cena. Jak bezpiecznie kupić bilet? Zaleca się zrobić to bezpośrednio u organizatora. Kolejną kwestią staje się metoda płatności. Zaleca się zapłacić za bilet kartą kredytową lub debetowa. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość rozpoczęcia procedury obciążenia zwrotnego w razie nieotrzymania swojego biletu. Jest to skuteczny sposób walki z oszustami. Bank zajmie się w imieniu swojego klienta odzyskaniem pieniędzy. Zawsze stanowi to dodatkowe zabezpieczenia swoich interesów.