Jak czyścić podłogi drewniane we właściwy sposób. Czym myć parkiet lakierowany domowe sposoby

Jak czyścić podłogi drewniane we właściwy sposób. Czym myć parkiet lakierowany domowe sposoby

26 czerwca, 2022 0 przez admin

Bez względu na to, jak bardzo zabrudzona jest Twoja podłoga, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem, aby przywrócić jej naturalny blask. Dowiedz się czym myć parkiet domowe sposoby!

Jeśli myślisz, że podłogi z twardego drewna są delikatne i wymagają szczególnej troski, pomyśl jeszcze raz. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie: Większość podłóg drewnianych jest wykończona poliuretanem, co czyni je jedną z najtrwalszych opcji podłogowych. Jak wszystko inne w Twoim domu, najlepiej jest czyścić podłogi drewniane dobrze i często. Podłogi drewniane mogą być podatne na zużycie, szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu, dlatego przygotowaliśmy łatwy do wykonania przewodnik po najskuteczniejszych sposobach odnawiania matowych, brudnych podłóg z twardego drewna.

Zobacz też: Fakty o Charli D’amelio

Jak czyścić podłogi z twardego drewna

Nie każda podłoga z twardego drewna wymaga takiego samego poziomu pielęgnacji. Najpierw należy sprawdzić, jak duże jest natężenie ruchu na podłodze, a następnie ustalić harmonogram czyszczenia, który będzie najbardziej sensowny. Ogólna zasada mówi, że podłogi twarde powinny być odkurzane co najmniej raz w tygodniu i czyszczone na mokro co jeden do dwóch miesięcy (częściej lub rzadziej, w zależności od natężenia ruchu). Gdy nadejdzie czas czyszczenia, należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

W przypadku podłóg zabezpieczonych powierzchniowo, wyczyść je na mokro za pomocą środka czyszczącego Bona do podłóg twardych w sprayu. Spryskaj środkiem czyszczącym niewielki obszar o wymiarach 3 stopy na 3 stopy i zbierz rozpuszczony brud za pomocą mopa z mikrofibry.
Obejdź całą podłogę, czyszcząc jeden mały obszar na raz.

  1. Jeśli natrafisz na miejsce, które wymaga szybkiego usunięcia zabrudzeń, wyczyść je zwilżonym wodą ręcznikiem papierowym i wytrzyj do sucha.
  2. Jak usunąć ślady po zadrapaniach z podłóg z twardego drewna?
  3. Ponieważ brud nie zawsze jest głównym winowajcą. Gdy przesuwasz meble lub nosisz buty w pomieszczeniu, możesz zauważyć na podłodze ślady otarć. Na szczęście można je łatwo usunąć, używając trochę smaru.

Zobacz też: Jakiej rasy psem jest Scooby-doo?

Sprawdzone sposoby na czystsze podłogi z twardego drewna

Zdejmij buty.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem zdejmowania butów zaraz po wejściu do domu, ponieważ ta prosta czynność w znacznym stopniu eliminuje praktycznie cały wnoszony brud, który może siać spustoszenie w wykończeniu drewnianej podłogi. Brud i żwir mają właściwości ścierne, które z czasem mogą porysować podłogę.

Regularnie odkurzaj.

Nic tak nie usuwa brudu i drobnych zanieczyszczeń z pęknięć i szczelin drewnianej podłogi, jak dobry odkurzacz. Najlepszym wyborem jest odkurzacz kanister, ponieważ ma on długą, owalną szczotkę do podłóg, która pozwala dotrzeć do małych przestrzeni. Jeśli masz tylko model stojący, pamiętaj, aby wyłączyć obrotową szczotkę, aby nie porysować podłogi

Natychmiast sprzątaj rozlane płyny.

Rozlane płyny są nieuniknione, ale jeśli pozwolisz im zaschnąć na podłodze, zmatowią jej wykończenie i przyciągną dodatkowe zabrudzenia. Natychmiast wytrzyj rozlane płyny chłonną ściereczką. Najgorsze, co możesz zrobić, to pozwolić, aby woda pozostała na podłodze. Następnie usuń pozostałości wilgotnym ręcznikiem papierowym i wypoleruj do sucha.