Fakty o Charli D’amelio

Fakty o Charli D’amelio

18 czerwca, 2022 0 przez admin

Znana jako „królowa” TikTok, Charli D’Amelio rozpoczęła swoją karierę w wieku 15 lat po zamieszczeniu swojego pierwszego filmiku na TikTok.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądało jej życie, zanim została gwiazdą? Albo jak zmieniło się jej życie teraz?

Przeczytaj również: fakty o Ariana Grande

25 faktów o Charlie D’amelio

Oto 25 szybkich faktów o Charli D’Amelio, które powinieneś znać.

 1. Charli D’Amelio ma 18 lat. Urodziła się w Norwalk, Connecticut, 1 maja 2004 roku, co czyni ją znakiem gwiezdnym Taurus.
 2. Charli ma jedną starszą siostrę o imieniu Dixie, która również jest influencerką TikTok. Dixie urodziła się w 2001 roku, co czyni ją o trzy lata starszą od Charli.
 3. Jej ojciec jest politykiem i nazywa się Marc D’Amelio, a matka nazywa się Heidi D’Amelio.
 4. Rodzinnym pupilem D’Amelio jest czekoladowo-brązowy labrador o imieniu Rebel.
 5. Zawsze była tancerką! Od trzeciego roku życia uczęszczała na lekcje tańca, a od piątego roku życia startowała w konkursach.
 6. Charli odnalazła się w 2019 r., kiedy zamieściła na TikTok swój pierwszy filmik, na którym razem z przyjaciółką śpiewa piosenkę pop.
 7. Po jej eksplozji na TikTok, D’Amelio została podpisana przez Outshine Talent przez byłą szefową Sony Music Barbarę Jones, a następnie w styczniu 2020 roku agencja talentów United Talent Agency przyjęła D’Amelio.
 8. W styczniu 2020 r. została nazwana przez New York Times „panującą królową” TikTok.
 9. D’Amelio po raz pierwszy wystąpiła w reklamie podczas Super Bowl, gdzie została poproszona o wzięcie udziału w reklamie hummusu Sabra wraz z innymi gwiazdami.
 10. 10 marca 2020 r. Charli pojawiła się w programie Tonight Show z Jimmym Fallonem, aby porozmawiać o swojej sławie na TikTok i o tym, jak walczy z cyberprzemocą.
 11. Została zaproszona do stworzenia wyzwania na TikTok o nazwie „J Lo Super Bowl Challenge” u boku Jennifer Lopez podczas Super Bowl LIV.
 12. W marcu 2020 roku Charli współpracowała na YouTube z aktorem Stranger Things, Noah Schnappem. Charli pokazała Noahowi, jak tańczyć na TikTok.
 13. Stała się najczęściej śledzoną osobą na TikTok z liczbą 64,5 miliona followersów, wyprzedzając poprzednią najczęściej śledzoną osobę Loren Gray 25 marca 2020 roku.
 14. Charli stała się również pierwszą osobą, która uzyskała 100 milionów obserwujących na TikTok 23 listopada 2020 roku.
 15. Wraz z 18 innymi gwiazdami TikTok, w tym swoją siostrą Dixie D’Amelio, wzięła udział we wspólnym projekcie o nazwie Hype House.
 16. Członkowie Hype House, w tym Charli, wykonali taniec podczas NBA All-Star Game 2020. Wystąpili u boku Jalaiah Harmona, twórcy tańca „renegade”.
 17. W maju 2020 r. zarówno Dixie, jak i Charli postanowiły odejść z projektu, ponieważ stawał się on bardziej biznesowy niż rozrywkowy.
 18. Charli zarabia średnio około 48 199 dolarów za post na samym TikTok.
 19. Przez okres zaledwie czterech miesięcy Charli spotykała się ze znaną gwiazdą TikTok Chase’em Hudsonem od stycznia do 14 kwietnia 2020 roku.
 20. W czasie pandemii COVID-19 w 2020 roku Charli przekazała 50 000 dolarów szpitalowi Norwalk Hospital, aby pomóc sfinansować niezbędne zaopatrzenie dla personelu.
 21. Uwielbia Dunkin’ Donuts! Charli często wspomina na swoich platformach społecznościowych, że odwiedza je dla mrożonej kawy.
 22. Mimo że jest gwiazdą internetu, nadal prowadzi w miarę normalne życie, ponieważ nadal chodzi do szkoły. W 2020 roku Charli uczęszczała do prywatnej szkoły w swoim rodzinnym stanie Connecticut.
 23. Barley D’Amelio to alter ego Charli, czyli osobne konto, które założyła na TikTok 17 czerwca 2020 roku. Konto to służy do publikowania jej mniej profesjonalnych treści i pokazuje jej codzienne życie.
 24. W 2020 roku Charli i Dixie wzięły udział w kampanii z UNICEF-em przeciwko cyberprzemocy. Siostry otwarcie opowiedziały o swoich osobistych doświadczeniach z byciem prześladowanymi i zawstydzanymi w sieci.
 25. Charli ma 5’7″ (170 cm) wzrostu.

Charli D’Amelio pokazuje nam, że można żyć sławą, ale jednocześnie prowadzić częściowo normalne życie.

Jej wybór, by pozostać w szkole i pokazywać zakulisowe zdjęcia z codziennego życia, jest inspiracją dla jej pokolenia.