Jak włączyć 5G w telefonie?

Jak włączyć 5G w telefonie?

2 lipca, 2022 0 przez admin

Sieci 5G stanowią najnowszy postęp w dziedzinie mobilnych technologii bezprzewodowych, a ich głównymi cechami są lepsza przepustowość połączeń, mniejsze zużycie energii i niemal nieznaczne opóźnienia w transmisji danych, które ułatwiają interakcje w czasie rzeczywistym pomiędzy zdalnymi urządzeniami.

A ponieważ infrastruktura sieciowa jest znacznie większa niż jej poprzedniczka 4G LTE, stwarza również warunki niezbędne do wdrożenia innych systemów technologicznych, w tym Internetu rzeczy (IoT), systemu, za pomocą którego komunikują się miliardy inteligentnych urządzeń rozmieszczonych w domu lub na zewnątrz, zdolnych do gromadzenia i wymiany informacji za pośrednictwem połączenia internetowego.

Pomimo tych wszystkich stwierdzeń, bezpośrednim zastosowaniem sieci 5G jest przeglądanie Internetu i telekomunikacja za pośrednictwem urządzeń mobilnych, dlatego bardzo ważne jest, aby mieć aktywowaną tego typu łączność w naszych telefonach komórkowych.

Co jest potrzebne, aby korzystać z 5G w telefonie?

Należy jednak wziąć pod uwagę, że aby korzystać z jej dobrodziejstw należy posiadać plan transmisji danych w sieci komórkowej 5G, znajdować się w obszarze z zasięgiem sieci oraz posiadać urządzenie mobilne kompatybilne z 5G. Poniżej pokazujemy, jak aktywować tę sieć na iPhonie i Androidzie.

Zobacz też: Hydraulik Krosno

Jak włączyć 5G na iPhonie?

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że jedynymi telefonami Apple kompatybilnymi z 5G są modele iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone SE (trzecia generacja) i iPhone 13 Pro. Max. Aby aktywować sieć 5G na dowolnym z tych terminali, wykonaj następujące czynności.

Przejdź do Ustawienia> Dane komórkowe i stuknij w Opcje. Następnie stuknij w opcję Głos i dane i wybierz pomiędzy 5G aktywowane lub 5G automatyczne.

W pierwszym przypadku telefon będzie korzystał wyłącznie z sieci 5G, gdy tylko będzie ona dostępna. Natomiast przy opcji 5G auto, telefon będzie automatycznie przełączał się między siecią 4G i 5G, w zależności od tego, która z nich zapewnia najlepszy zasięg.

Zobacz też: Hydraulik Białogard

Jak włączyć 5G w systemie Android

Na Motoroli

W przypadku terminali Motoroli przejdź do Ustawienia > Internet i sieci i wybierz Sieć komórkowa. Następnie stuknij Preferowany typ sieci i wybierz 5G On (Automatyczna sieć 5G/LTE/3G/2G).

Na Huawei

W przypadku terminali Huawei przejdź do Ustawienia > Sieci komórkowe i kliknij Dane komórkowe. W obszarze Preferowany tryb sieci wybierz 5G.

Na Samsungu

W przypadku terminali Samsung przejdź do Ustawienia > Połączenia i kliknij w Sieci komórkowe. W obszarze Tryb sieciowy wybierz 5G.

Na Xiaomi

W przypadku terminali Xiaomi dual SIM przejdź do Ustawienia > Karty SIM i sieci komórkowe. Następnie wybierz kartę SIM operatora, który zapewnia Ci zasięg 5G i kliknij w Sieci komórkowe. Aby zakończyć, wybierz 5G.

W innych modelach i markach terminali z systemem Android kroki aktywacji sieci 5G są bardzo podobne do tych opisanych w poprzednich punktach.