Od ilu lat jest Minecraft? Minimalny wiek do gry w Minecraft

Od ilu lat jest Minecraft? Minimalny wiek do gry w Minecraft

2 lipca, 2022 0 przez admin

Minecraft może wyglądać bezpiecznie dla małych dzieci i dzieci, ale nie posiada najniższej oceny wiekowej. Entertainment Software Rating Board (ESRB) uznaje grę za nieodpowiednią dla niektórych osób, a dodatkowo określa, ile lat powinni mieć użytkownicy. Więc, ile trzeba mieć lat, aby grać w Minecrafta? Oto lowdown na temat minimalnego odpowiedniego wieku dla gracza Minecraft.

Zobacz też: Jak pobierać z SoundCloud

Jaki jest minimalny wiek, aby grać w Minecrafta?

Według ESRB, użytkownicy muszą mieć co najmniej 10 lat, aby grać w Minecraft. Minecraft nie jest odpowiedni dla małych dzieci i dzieci ze względu na „przemoc fantasy” i interakcje online z nieznajomymi.

Nie ma określonego wieku, aby grać online z innymi, jednak ze względu na losowy charakter spotkań, ESRB nie ocenia interakcji online w Minecraft. W rezultacie młodzi gracze mogą spotkać się z wulgarnym językiem i innymi nieodpowiednimi zachowaniami w Internecie. Istnieje system raportowania w grze, aby spróbować i cull takie akty, choć może to być powszechne ze względu na grę również o dorosłych zwolenników.

Mając na uwadze powyższe, każdy rodzic lub opiekun zastanawiający się, jak zrobić konto Minecraft dla swojego dziecka, może rozważyć subskrypcję Realms Plus. Minecraft Realms Plus to usługa premium, która daje użytkownikom dostęp do prywatnego serwera multiplayer; oznacza to, że żadne obce osoby nie mogą wchodzić w interakcje z nimi, choć mogą zaprosić do dziewięciu znajomych do gry. To kosztuje 8 dolarów miesięcznie, ale również przyznaje subskrybentom dostęp do ekskluzywnych nowych treści w grze każdego miesiąca.

Ratingi ESRB to tylko wytyczne, więc ostatecznie decyzja należy do rodziców. Ile lat musi mieć osoba, aby grać w Minecrafta jest subiektywne; jeśli małe dziecko może poradzić sobie z niewielką przemocą, opiekunowie mogą pozwolić im grać poniżej 10 roku życia. Największym potencjalnym ryzykiem jest granie w Minecrafta przez internet, choć można to ograniczyć dzięki subskrypcji Realms Plus.