Jak sprawdzić czy SMS został odczytany?

Jak sprawdzić czy SMS został odczytany?

20 lipca, 2022 0 przez admin

Jak sprawdzić czy SMS został odczytany?

Aplikacje takie jak WhatsApp, Facebook Messenger i Snapchat pozwalają zobaczyć, kiedy wiadomość została wysłana, odebrana i przeczytana, jeśli powiadomienia o czytaniu nie zostały wyłączone przez żadną ze stron. Więc jeśli preferowaną metodą komunikacji jest SMS poprzez domyślną aplikację do przesyłania wiadomości, to czy można jeszcze zobaczyć, czy ktoś przeczytał wiadomość tekstową po jej otrzymaniu? W tym artykule przyjrzymy się sposobom, dzięki którym możesz stwierdzić, czy Twoje wiadomości zostały przeczytane przez stronę odbierającą.

Jak sprawdzić, czy ktoś przeczytał Twoje SMS na Androidzie?

Po pierwsze, musimy wiedzieć, czym jest potwierdzenie przeczytania i czym jest potwierdzenie doręczenia. Odbiór dostawy różni się od odbioru odczytu w tym, że dostawa powie Ci, czy druga osoba otrzymała wiadomość na swój telefon pomyślnie. Nie oznacza to, że osoba ta przeczytała wiadomość; oznacza to jedynie, że została ona odebrana na jej telefonie.

Jeśli telefon osoby jest wyłączony lub nie mają sygnału, nie otrzymasz potwierdzenia dostarczenia, dopóki telefon nie zostanie ponownie włączony, lub z powrotem w zasięgu i wiadomość zostanie dostarczona pomyślnie. Tak jest w przypadku większości usług wiadomości Android, takich jak Samsung Messages i Google Messages.

Przeczytaj również: Hydraulik Trzebnica

Jakie aplikacje pokazują, kiedy wiadomość SMS jest czytana?

Aby uzyskać potwierdzenia odczytu dla wiadomości tekstowych, telefon opiera się na Rich Communication Services znany również jako RCS. Większość aplikacji do przesyłania wiadomości nie obsługuje w pełni RCS, ale potrzeba tego wśród użytkowników staje się coraz bardziej powszechna, więc staje się bardziej powszechne. Android i Samsung wiadomości zarówno wspierać tę funkcję chociaż. Istnieją pewne rzeczy, na których telefon polega, aby uzyskać Read Receipts.

 • Obie osoby muszą używać wiadomości Android jako ich domyślnej aplikacji wiadomości.
 • Telefony muszą w pełni wspierać RCS.
 • Obie osoby muszą mieć włączone wysyłanie Read Receipts.
 • Musisz mieć albo połączenie Wi-Fi, albo dane.

Na szczęście Wiadomości Android i Samsung Messages obsługują czat na żywo, więc dostaniesz natychmiastowe Read Receipts, tak jak w przypadku WhatsApp.

Więc można powiedzieć, czy ktoś przeczytał swoje teksty, czy nie? odpowiedź jest tak i nie. To zależy. Po pierwsze, powinieneś włączyć własne Read Receipts, jeśli nie są jeszcze włączone, możesz sprawdzić i włączyć je, wykonując ten prosty proces:

Przeczytaj również: Ile waży sztabka złota

Jak włączyć Read Receipts w wiadomościach Androida?

 1. Otwórz system Android Messages
 2. Przejdź do 'Menu.’
 3. Wybierz 'Ustawienia.’
 4. Przejdź do 'Zaawansowane’.
 5. Wybierz 'Funkcje czatu’.
 6. Wybierz 'Wyślij potwierdzenie odczytu’.

Przeczytaj również: Hydraulik Bełchatów

Jak włączyć Read Receipts dla wiadomości SMS w Samsungu?

 1. Otwórz aplikację Samsung Messages.
 2. Przejdź do menu 3-Dot.
 3. Wybierz 'Ustawienia’.
 4. Wybierz 'Ustawienia czatu’.
 5. Przełącz „Share Read Status” na „On”.

Możesz również zobaczyć, kiedy ludzie odpowiadają na Twoje wiadomości, jeśli włączysz „Show Typing Indicators”.

Teraz masz włączone Read Receipts, powinieneś być w stanie zobaczyć, czy ktoś przeczytał twoje wiadomości, jednak upadek tego jest taki sam, jak w przypadku każdej innej aplikacji społecznej, druga strona musi również mieć włączone Read Receipts, co oczywiście nie jest gwarancją.

Jak sprawdzić czy ktoś odczytał SMS

Przeczytaj również: czym myć parkiet lakierowany domowe sposoby

Wniosek

Podsumowując, istnieją ograniczenia do wiadomości tekstowej odczytu wpływów dla Androida, to zależy od obu stron o ich Read Receipts włączone, jak również urządzenia są kompatybilne RCS. WhatsApp, Facebook Messenger, Kik i Snapchat, jak również inne usługi live messaging wszystkie mają swoją własną wersję Read Receipts, więc myślę, że jako użytkownicy przyzwyczailiśmy się do wiedząc, kiedy nasze wiadomości są czytane, a kiedy mogą być ignorowane.

Chociaż, świetna funkcja w ogóle, zwłaszcza dla działań związanych z pracą, Read Receipts może spowodować więcej problemów niż są warte. Jeśli zostałeś pozostawiony na Read, nie zakładaj, że jesteś ignorowany, druga osoba może być zajęta, lub może to być usterka, więc pamiętaj, aby być cierpliwym.