Jak wyłączyć WiFi Calling na Androidzie

Jak wyłączyć WiFi Calling na Androidzie

7 września, 2022 0 przez admin

Wi-Fi calling to świetna funkcja, która pozwala na wykonywanie połączeń i wysyłanie tekstów za pośrednictwem stałego bezprzewodowego połączenia internetowego zamiast korzystania z sieci komórkowej przewoźnika. W obszarach o słabej obsłudze komórkowej, funkcja ta może być niezwykle przydatna. Ale dla wielu z nas, Wi-Fi calling po prostu nie jest konieczne i jest tylko dobre dla wysyłania jeszcze bardziej pesky powiadomienia do naszych telefonów. Jeśli nie chcesz lub potrzebujesz Wi-Fi calling włączone na telefonie Android, jak można go wyłączyć? Spójrzmy.

Jak wyłączyć WiFi Calling?

Wi-Fi calling jest lepszy od komórkowych połączeń pod względem jakości głosu i niezawodności połączenia. Nawet zaoszczędzić przepustowość i trochę baterii przy użyciu Wi-Fi połączenia zamiast wykonywania połączeń wyłącznie za pośrednictwem operatora komórkowego.

Ale jeśli stale jesteś bombardowany powiadomieniami o wyłączeniu obsługi połączeń Wi-Fi lub zwróceniu uwagi na to ustawienie, staje się to irytujące. A ponieważ zasięg operatora komórkowego rośnie z każdym dniem, nie jest konieczne, aby mieć tę funkcję włączoną.

Oto jak wyłączyć Wi-Fi calling zarówno na standardowych urządzeniach z Androidem, jak i na urządzeniach Samsunga.

Zobacz też: Jak wyciągnąć drzazgę? Jak wyjąć drzazgę której nie widać?

Wyłącz Wi-Fi Calling na urządzeniach z systemem Android

Aby wyłączyć funkcję Wi-Fi Calling na większości urządzeń z systemem Android, należy wykonać tylko trzy proste kroki.

Po pierwsze, przejdź do aplikacji ustawień swojego telefonu. Możesz to zrobić szybko, przesuwając palcem w dół u góry ekranu, aby wyświetlić menu szybkiego dostępu i stukając w ikonę trybika.

  1. W aplikacji ustawień telefonu wybierz opcję Połączenia, która powinna znajdować się w górnej części menu ustawień.
  2. Powinieneś zobaczyć Wi-Fi calling jako opcję w poniższym menu, z przełącznikiem toggle tuż obok niego.
  3. Jeśli jest niebieski, oznacza to, że Wi-Fi calling jest aktualnie włączone; wyłączenie Wi-Fi calling spowoduje, że przełącznik zmieni kolor na szary.

Zawsze możesz wykonać te same kroki, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał zacząć korzystać z funkcji Wi-Fi calling w systemie Android.

Zobacz też: Weryfikacja na Tiktoku

Wyłączanie funkcji Wi-Fi Calling na urządzeniach Samsunga

Jeśli masz urządzenie Samsung, wyłączenie funkcji Wi-Fi Calling jest jeszcze prostsze niż na standardowym urządzeniu z Androidem.

  1. Zacznij od otwarcia aplikacji telefonu, a następnie wybierz trzy pionowe kropki na prawej krawędzi ekranu.
  2. Stuknij w Ustawienia i przewiń w dół, aż zobaczysz Wi-Fi Calling. Powinieneś zobaczyć przycisk szybkiego przełączania, który możesz przerzucić do pozycji wyłączonej, aby wyłączyć Wi-Fi calling.

Jeśli kiedykolwiek zechcesz ponownie włączyć Wi-Fi calling, po prostu wykonaj te same kroki i włącz go ponownie w ustawieniach aplikacji telefonu.

Alternatywnie, można również przejść do aplikacji ustawień telefonu, wybierz Połączenia, znaleźć Wi-Fi Calling, i wyłączyć go tak, jak można na standardowym telefonie Android.

Zobacz też: Hydraulik Dzierżoniów

Zanim wyłączysz połączenia Wi-Fi, spróbuj rozwiązać problem

Wi-Fi Calling może być użyteczną funkcją, gdy działa poprawnie. Może się okazać, że nie chcesz nigdy używać go na Androida, ale to przynajmniej warto sprawdzić funkcję.