Jak zrobić serduszko na klawiaturze?

Jak zrobić serduszko na klawiaturze?

30 czerwca, 2022 0 przez admin

Jak wpisać symbol serca za pomocą klawiatury?

Odpowiedź: Symbol serca (♥) to specjalny znak, który jest powszechnie widoczny na czacie online i w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook. Ale na klawiaturze nie ma klawisza z symbolem serca. Jak więc wpisać taki symbol? Wystarczy wykonać te proste instrukcje dla komputerów z systemem Windows i Macintosh.

Jak zrobić serduszko na klawiaturze? – Windows

Naciśnij i przytrzymaj klawisz Alt, a następnie naciśnij 3 na klawiaturze numerycznej po prawej stronie klawiatury. Spowoduje to wstawienie symbolu serca (♥). Alt+3 to przykład kodu Alt systemu Windows, który jest łatwym sposobem wprowadzania setek znaków specjalnych w systemie Windows. Na przykład Alt+1 wstawia buźkę (☺), a Alt+0162 wstawia symbol centa (¢).

Możesz odkryć inne kody Alt, przytrzymując Alt i naciskając kolejno od jednej do czterech liczb. Upewnij się tylko, że używasz klawiatury numerycznej, ponieważ nie zadziała, jeśli użyjesz cyfr nad literami. Jeśli twoja klawiatura nie ma klawiatury numerycznej, możesz nacisnąć klawisz Num Lock i użyć klawiszy z nadrukowanymi małymi cyframi. Na przykład na klawiszach J, K i L powinny być wydrukowane cyfry 1, 2 i 3.

Przeczytaj również: ile stopni jest na marsie

Jak zrobić serduszko na klawiaturze? – Macbook

Symbol serca można wstawić za pomocą palety znaków systemu Mac OS X. Większość programów dla komputerów Mac umożliwia otwarcie palety znaków poprzez wybranie opcji Edit → Special Characters… lub naciśnięcie skrótu klawiaturowego Command+Option+T.

Po otwarciu Character Palette kliknij strzałkę obok kategorii „Symbole”, a następnie wybierz podkategorię „Symbole różne”. Powinieneś zobaczyć kilka ikonek serc w dziewiątym rzędzie. Ósma ikona to standardowy symbol serca. Kliknij serce, aby je zaznaczyć, a następnie naciśnij przycisk Insert na dole palety znaków, aby wstawić serce (♥) w dowolnym miejscu, w którym znajduje się Twój kursor w bieżącej aplikacji.

Jeżeli bieżąca aplikacja nie otworzy palety znaków, możesz dodać do niej skrót po prawej stronie paska menu Mac OS X. W tym celu należy najpierw otworzyć Preferencje systemowe, a następnie wybrać okienko preferencji „International”. W oknie International wybierz Input Menu, a następnie kliknij pole wyboru obok Character Palette, po czym zaznacz pole u dołu okna z napisem „Show input menu in the menu bar”. Umożliwi to wybranie palety znaków z ikony flagi na pasku menu systemu Mac OS X.

Za pomocą palety znaków możesz wybrać i wstawić wiele innych znaków i symboli oprócz serca. Wystarczy kliknąć różne kategorie, aby wyświetlić listy dostępnych symboli. Możesz być zaskoczony tym, co znajdziesz.

Jedną z dodatkowych metod wprowadzania symbolu serca jest po prostu skopiowanie go z dowolnego miejsca, w którym go znajdziesz (na przykład ze strony internetowej) i wklejenie w dowolnym miejscu. Oczywiście, ta metoda wymaga, abyś najpierw znalazł symbol serca do skopiowania.

Aby wprowadzić symbol serca na stronę internetową, można wpisać kod HTML „♥” w kodzie HTML, aby wyświetlić na stronie serce (♥).