Jak wyłączyć i włączyć deszcz w Minecraft?

Jak wyłączyć i włączyć deszcz w Minecraft?

2 września, 2022 0 przez admin

Sposoby na włączenie i wyłączenie deszczu w Minecraft

Deszcz, tak obfity jak brzmi, jest dobry w zależności od tego, gdzie stoisz lub er gdzie jesteś utopiony. Poeci spędzili wiele wieczorów rysując porównania pomiędzy pocałunkiem kochanka a świeżym deszczem. I dlaczego nie powinni? Deszcz, jak każda inna pora roku czy cykl, powinien być tak samo doceniany jak każdy inny. Kiedy nadchodzi deszcz, zmienia spękaną ziemię w coś bardziej miękkiego, delikatnego. Wypełniając powietrze orzeźwiającym ziemskim zapachem, deszcze są teraz nie tylko częścią prawdziwego świata.

Sama pogoda stopniowo stała się głównym elementem świata Minecraft. Implementacja pogody nastąpiła dość wcześnie w rozwoju gry i choć deszcz został dodany jako część specjalnych efektów pogodowych, szybko pojawiły się za nim dziesiątki innych alternatyw. Chwilę później dołączyły do niej także opady śniegu i burze.

Bonus: Jest fajny enchantment, który możesz zrobić z pogodą Thunder i Tridentem: Channeling. Więcej zaklęć z Tridentem tutaj.

Chcielibyśmy, aby deszcz był tak łatwy do opanowania jak w grze, ale niestety, musielibyśmy poczekać kilka stuleci, co z zmianą klimatu i wszystkim. Jakie komendy pomogą Ci wyłączyć deszcz w grze? Nikt nie chce grać w mokrym i zasyfionym miejscu. A która z nich pomoże Ci włączyć deszcz? Cóż, będziesz musiał czytać dalej, aby znaleźć odpowiedzi na wszystkie swoje pytania!

Rain Weather: Zachowanie deszczu w Minecraft

Pogoda w Minecraft jest w większości normalna, lepsza niż pogoda na ziemi nawet. Deszcz jest oznaczony przez szare kolory w krajobrazie, podczas gdy burze zazwyczaj faworyzują głębszy odcień.

W świecie Minecrafta są tylko sporadyczne deszczowe dni, a burze rzadko spychają graczy z powrotem do ich domów. Nawet jeśli tak się stanie, z włączonymi cheatami, gracze mogą łatwo podrasować ustawienia pogody.

Przeczytaj również: Hydraulik Trzebnica

Efekty deszczu

Gdy horda ciemnych chmur zbliża się do horyzontu Minecrafta, poziom świetlika jest automatycznie zmniejszany wraz z nim. Poziomy tego świetlika zależą od intensywności burzy lub deszczu. Koledzy z wioski mogą łatwo wrócić do swoich domów, dopóki deszcz i burza nie miną z pomocą tych znaków ostrzegawczych.

Niebo tak bardzo się zaciemnia, że nie sposób dostrzec gwiazd czy wiszącego nad nim księżyca. Złapani przez gwałtowną burzę, wielu może zgubić drogę. Nawet jeśli deszcz zmniejszy widoczność, można dostrzec słabą poświatę, którą zwykle ogląda się podczas zachodów i wschodów słońca.

Deszcz może padać tylko w biomach o temperaturze 0,15-0,95, a deszcz może pomóc graczom w gaszeniu pożarów. W czasie deszczu płonące strzały również nie będą działać. Deszcz nie będzie jednak pomocny, jeśli zamierzasz gasić pożary na netherracku lub zestalać lawę. Deszcz niezależnie od tego będzie działał jako błogosławieństwo dla mobów, szkieletów lub zombie, które się palą lub płoną.

Ryby są obfite, gdy odpowiednio pada deszcz. Możesz więc zacząć planować spokojne popołudnie spędzone na wylegiwaniu się nad rzeką i szukaniu ryb. W niektórych wersjach gracze mogą zauważyć wilki trzęsące się do sucha, nie ruszając się z miejsca, a jeśli twoja ziemia uprawna jest sparaliżowanym, spragnionym miejscem, deszcz zmieni ją w płodny kawałek ziemi. Możesz również napełnić puste naczynia świeżą wodą, gdy pada deszcz. Jest to powolny i czasochłonny proces, ale można spróbować.

Gracze mogą również usłyszeć, jak niektóre cząsteczki deszczu robią hałas, gdy uderzają w bloki i będziesz mógł je usłyszeć w obrębie 16 bloków. Możesz również wyłączyć te dźwięki, klikając na Particles i ustawiając go na „Minimal” w menu Ustawienia wideo.

Deszcz Minecraft

Przeczytaj również: Jak uzyskać weryfikację na TikTok? – Weryfikacja na Tiktoku

Jak wyłączyć deszcz w Minecraft?

Polecenie pogody, aby włączyć deszcz w Minecraft będzie dostępne w Java Edition (zarówno PC & Mac), Pocket Edition, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4, Wii U, Windows 10 Edition, Nintendo Switch i Education Edition. Jednak aby podrasować ustawienia pogody i sprawić, by w Minecrafcie padał deszcz, gracze będą musieli włączyć cheaty.

Gracze będą musieli wpisywać komendy w oknie czatu. Kontrolki do otwierania okien czatu w grze różnią się od wersji do wersji. Na przykład gracze mogą nacisnąć klawisz T w Java Edition, aby otworzyć swoje okno czatu, podczas gdy w Pocket Edition przycisk czatu obecny u góry ekranu zrobi tę sztuczkę.

Użytkownicy Xbox One mogą nacisnąć D-pad na kontrolerze, podczas gdy użytkownicy PS4 mogą zrobić to samo, aby otworzyć swoje okno czatu. Naciśnięcie przycisku strzałki w prawo na kontrolerze zrobi dla ciebie sztuczkę, jeśli jesteś użytkownikiem Nintendo Switch. Gracze korzystający z Windows 10 Edition mogą nacisnąć klawisz T, podczas gdy użytkownicy Education Edition mogą zrobić to samo!

Aby włączyć deszcz gracze mogą wpisać /weather rain w swoich oknach czatu. Komendę będzie można zauważyć w lewym dolnym rogu okna gry. Po zakończeniu wpisywania należy wcisnąć enter. Po wprowadzeniu cheatu, wkrótce zacznie padać deszcz. Możesz również zauważyć komunikat „Changing to rainy weather” w lewym dolnym rogu ekranu.

Przeczytaj również: Fakty o Charli D’amelio

Jak wyłączyć deszcz w Minecraft? – proces Krok po Kroku

Cheaty rządzą prawie wszystkimi grami. A kiedy możesz mieć cheaty, po co zawracać sobie głowę czymkolwiek innym? Gracze będą mogli użyć dziesiątek poleceń, aby sprawić, że będzie padać lub zatrzymać deszcz. Dostosowanie ustawień pogody staje się łatwiejsze.

Pierwsza metoda, którą gracze mogą wykorzystać do wyłączenia deszczu w Minecraft, wiąże się z cheatami. Aby wyłączyć deszcz, gracze będą musieli najpierw upewnić się, że grają w niego w trybie kreatywnym lub są na serwerze Minecrafta, który umożliwia cheaty. Wciśnięcie klawisza 'ESC’, oraz klawisza 'Open To LAN,’ doprowadzi Cię do przycisku 'Allow Cheats’.

Teraz naciśnij przycisk 'Start LAN World’. Gracze Bedrock Edition mogą włączyć cheaty wchodząc w menu Ustawienia, klikając na opcję Gra, a następnie przełączając ustawienie „Cheats” na „Enabled”. Dzięki temu będziesz mógł wyłączyć deszcz.

Teraz, gdy cheaty są włączone, możesz użyć prostej komendy „/weather”, aby dostosować każdy rodzaj ustawienia pogody. Aby wyłączyć deszcz wpisz komendę „/weather clear”, a aby włączyć deszcz możesz wpisać „/weather rain”. Jednak aby wyłączyć deszcz na zawsze tj. na stałe w grze, gracze będą musieli wpisać komendę „/gamerule doWeatherCycle false”.

Jak wywołać deszcz w Minecraft?

Skorzystaj z przycisku F5, który włącza i wyłącza.