Jak pobierać z SoundCloud: desktop, mobile i tablet

Jak pobierać z SoundCloud: desktop, mobile i tablet

30 czerwca, 2022 0 przez admin

Streaming to w dużej mierze muzyczne medium chwili – brytyjscy fani muzyki w 2021 roku wysłuchali w serwisach streamingowych rekordowych 147,2 mld utworów.

Ale co, jeśli nie chcesz zjadać swojego limitu danych, gdy jesteś poza domem? Albo mieszkasz w miejscu, w którym zasięg sieci komórkowej jest ograniczony, więc nie możesz zagwarantować, że będzie wystarczająco silny, aby przesyłać strumieniowo?

Niektóre serwisy streamingowe umożliwiają pobieranie utworów, dzięki czemu można ich słuchać gdziekolwiek zechcesz. SoundCloud jest jednym z nich. Tutaj pokażemy Ci najlepszy sposób na ściągnięcie jego utworów do słuchania na komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie.

Zobacz też: Fakty o Millie Bobby Brown

Jak pobierać utwory z SoundCloud na komputer

Pobieranie na komputer PC lub Mac jest łatwe, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami.

  • Zaloguj się na swoje konto SoundCloud w sieci i znajdź utwór, który chcesz pobrać.
  • Pod jego kształtem fali zobaczysz przycisk Pobierz

Kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Nie wszystkie utwory są możliwe do pobrania – zależy to od tego, czy osoba, która wrzuciła utwór, umożliwiła jego pobranie. Jeśli ten, który chcesz, nie jest dostępny, możesz wkleić jego adres url do usługi ekstrakcji audio, takiej jak KlickAud (otwiera się w nowej karcie), ale jest ona przeznaczona tylko do użytku prywatnego, więc jeśli użyjesz jej do piractwa, możesz – i powinieneś – ponieść konsekwencje.

Ponadto z SoundCloud można pobierać tylko pojedyncze utwory, a nie całe albumy (w każdym razie nie jako jeden plik) czy listy odtwarzania.

Zobacz też: Temperatura na księżycu

Jak pobierać utwory z SoundCloud na urządzenie mobilne

W tej chwili nie ma możliwości pobierania utworów z SoundCloud na telefon komórkowy lub tablet bez subskrypcji usługi SoundCloud Go (4,99$/ 5,99$/AU$ 4,99$ miesięcznie) lub SoundCloud Go+ (9,99$/ 9,99$/AU$ 11,99$ miesięcznie). Jako członek, możesz zapisywać listy odtwarzania w urządzeniu mobilnym do słuchania w trybie offline. (Obie usługi kosztują więcej, jeśli kupisz je przez Apple App Store – aby uniknąć dodatkowej opłaty, odwiedź stronę soundcloud.com/go(otwiera się w nowej karcie)).

Aby dodać utwór do słuchania w trybie offline, wystarczy kliknąć przycisk Pobierz (znajduje się obok przycisku Lubię to).

Dodaj utwory do listy odtwarzania online, a Twoja wersja offline zostanie automatycznie zaktualizowana.

Możesz również zapisać całą swoją bibliotekę polubień i list odtwarzania do słuchania w trybie offline. Aby to zrobić, przejdź do ustawień słuchania offline i włącz opcję Zapisz automatycznie. Praca. Zrobione.