Jak wyłączyć klawiaturę laptopa

Jak wyłączyć klawiaturę laptopa

14 czerwca, 2022 0 przez admin

Wyłączanie klawiatury laptopa jest być może nieco trudniejsze niż powinno, ale nie bez powodu. Z pewnością nie jest to rzecz, którą chciałbyś zrobić przez przypadek. Pokażemy, jak można trwale wyłączyć klawiaturę laptopa.

Jak tymczasowo wyłączyć klawiaturę laptopa?

  1. Przejdź do menu Start i wpisz polecenie Menedżer urządzeń.
  2. Otwórz Menedżera urządzeń, znajdź drogę do Klawiatury i kliknij strzałkę po lewej stronie.
  3. W tym miejscu można znaleźć klawiaturę laptopa. Kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Odinstaluj”.

Klawiatura zostanie teraz tymczasowo wyłączona do czasu ponownego uruchomienia laptopa, ale po ponownym włączeniu urządzenie automatycznie ponownie zainstaluje sterowniki dla klawiatury. Jeśli chcesz na stałe wyłączyć klawiaturę, poniżej znajdziesz odpowiednie rozwiązanie.

Przeczytaj również: fakty o Ariana Grande

Jak korzystać z klawiatury USB na laptopie?

Podłączenie klawiatury USB do laptopa jest naprawdę proste – wystarczy ją podłączyć. Sterowniki dla sprzętu zostaną automatycznie zainstalowane i można zaczynać. Klawiatura wbudowana w laptopa będzie działać także wtedy, gdy klawiatura USB jest podłączona.

Jak używać klawiatury Bluetooth na laptopie?

W przypadku klawiatury bezprzewodowej proces nie jest dużo trudniejszy:

  1. Upewnij się, że funkcja Bluetooth jest włączona w laptopie, przechodząc do sekcji Ustawienia > Urządzenia > Bluetooth i inne urządzenia.
  2. Włącz klawiaturę, upewniając się, że ma wystarczającą ilość baterii i w razie potrzeby jest w trybie parowania
  3. Po powrocie do laptopa kliknij „Dodaj Bluetooth lub inne urządzenie”, a następnie „Bluetooth”.
  4. Program wyszuka teraz urządzenia, a przy odrobinie szczęścia znajdzie klawiaturę. Wystarczy kliknąć na nią, aby zakończyć połączenie.

Przeczytaj również: arbuz to warzywo

Jak trwale wyłączyć klawiaturę laptopa?

Jeśli chcesz trwale wyłączyć klawiaturę w laptopie, będzie to nieco bardziej skomplikowane. Trzeba będzie wyłączyć w systemie Windows możliwość automatycznego instalowania sterownika, w przeciwnym razie klawiatura będzie ponownie ożywać po każdym ponownym uruchomieniu komputera.

Aby trwale wyłączyć klawiaturę, wykonaj następujące czynności:

  1. Przejdź do Start, a następnie w polu wyszukiwania wpisz „gpedit.msc”.
  2. Kliknij plik Konfiguracja komputera, a następnie przejdź do Szablony administracyjne > System, Instalacja urządzeń
  3. Następnie przejdź do sekcji Ograniczenia instalacji urządzeń. Po prawej stronie pojawi się kilka opcji. Kliknij prawym przyciskiem myszy opcję Zapobiegaj instalacji urządzeń nieopisanych przez inne ustawienia zasad i edytuj ją, ustawiając na włączoną

Po wykonaniu tych czynności można wrócić do Menedżera urządzeń i wykonać czynności opisane na początku tego artykułu. Odinstaluj sterownik klawiatury, a po ponownym uruchomieniu komputera nie zostanie on automatycznie zainstalowany ponownie, a klawiatura w laptopie przestanie działać.

Jest to zmiana trwała, dlatego należy wykonać jeszcze jeden ważny krok, aby w przyszłości móc ponownie aktywować klawiaturę.

W tym momencie dobrze jest wrócić do gpedit.msc i przywrócić tę zmianę, aby w przyszłości móc ponownie zainstalować sterownik, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zastanawiasz się nad nowym komputerem przenośnym? Zapoznaj się z naszym zestawieniem najlepszych na rynku.

Uwaga: Jeśli kupisz coś po kliknięciu łączy w naszych artykułach, możemy otrzymać niewielką prowizję. Przeczytaj nasze zasady dotyczące linków partnerskich, aby uzyskać więcej szczegółów.